Szukaj

Kalendarz

  October 2019
  M T W T F S S
  « Jan    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Nowoczesne technologie

  Nowoczesna technologia nierozerwalnie u większości z nas wywołuje jednoznaczne myśli dotyczące elektroniki i komputerów. Nie jest też niczym szczególnie odkrywczym w tezie głoszącej, że komputery podbijają naszą rzeczywistość w zastraszającym tempie i są obecne w każdej już dziedzinie życia społecznego. Dziś nie sposób już nawet przejść do porządku nad sytuacją, gdzie nie mamy możliwości korzystania z dobrodziejstw cyfryzacji. Służą nam one nie tylko do szeroko rozumianej rozrywki, ale też do pracy i nauki. Komputer to często podstawowe narzędzie robocze konieczne do funkcjonowania licznych gałęzi gospodarki. Nie można jednak o nowoczesnych technologiach oraz komputerach wyrażać się tylko pozytywnie, ponieważ jak wiele innych aspektów naszego życia i one niosą za sobą potencjalne zagrożenia. Najłatwiej jest to zaobserwować na pokoleniu, które dorastało będąc wychowanymi w obecności elektroniki.

  Pośród tej grupy możemy natrafić na jednostki mające duże kłopoty z komunikacją, samodzielnym postrzeganiem otaczającego ich świata czy też problemy z odręcznym pisaniem. Pełne oparcie na pracy przy komputerze może więc nieść za sobą wiele niepożądanych skutków. Wracając jednak do wykorzystania w życiu codziennym komputerów najczęściej mamy na myśli typową stację roboczą, ale istnieją przecież minikomputery. Pod tym właśnie pojęciem skrywa się naprawdę długa lista urządzeń, które mamy w swoich domach. Małe elementy komputera zawierają zarówno telewizory, pralki, lodówki, ale są one też i urządzeniach mobilnych np. smartfonach. Postęp techniczny w postaci miniaturyzacji przyczynił się do znacznego rozpowszechnienia układów elektronicznych w wielu miejscach oraz pod różną postacią. Nowoczesne technologie w znacznym stopniu przyczyniły się do globalnego wzrostu gospodarczego, a na dodatek pociągnęło to za sobą wykształcenie się nieznanych wcześniej sektorów gospodarki. Chyba żaden wytwór ludzkich rąk w tak błyskawicznym tempie nie zdominował naszego życia jak właśnie komputery i to w tylu różnych aspektach życia jednocześnie.

Multimedia w rozrywce

W większości przypadków zagadnienia związane z multimediami jednoznacznie nasuwają nam skojarzenia z przemysłem rozrywkowym, reklamą oraz szkolnictwem. Warto jednak wiedzieć, że z równie doskonałym skutkiem swoje miejsce multimedia znalazły w sektorze przemysłowym. W tej dziedzinie do podstawowych zadań jakie zostały powierzone multimediom należy przede wszystkim wsparcie dla systemów wizualizacji i kontroli nad procesami technologicznymi. Z pomocą nagrania toczącego się procesu przemysłowego pojawia się możliwość na analizę porównawczą z zastosowaniem symulacji komputerowej. Z pomocą analizy procesu wzorcowego mamy możliwość sprawdzenia danej linii technologicznej pod kątem prawidłowości działania. Z racji tego, że opisana analiza może obywać się w czasie rzeczywistym pozwala to na natychmiastową eliminację usterek jeśli takowe się pojawią. Specjalnie przygotowany komputer jest zintegrowany wprost z linią technologiczną, co daje bezpośredni wgląd w najistotniejsze czynniki. Komputer przetwarza je i zamieszcza od razu na ekranie w formie wizualizacji.

Chcąc otrzymać tego rodzaju dane na wstępie należy zamontować szereg kamer wprost przy linii produkcyjnej. Dysponując najnowocześniejszymi zdobyczami techniki system multimedialny samodzielnie wykryje wszelkiego rodzaju usterki i samoczynnie powinien je skorygować. Część takich firm ma możliwość przy pomocy danych pozyskanych przez internet wykonać odpowiednie symulacje. Chodzi tu np. o fakt w jaki sposób mogą podążać konkretne procesy oraz jak mogą wyglądać zdarzenia w sytuacji wystąpienia zaburzeń. Jest to więc doskonałe narzędzie pozwalające na przewidywanie zachowań danego sprzętu w ekstremalnych warunkach. Dzięki temu multimedia okazują się być także idealnym narzędziem ostrzegawczym, ponieważ uprzednio zaprogramowany sprzęt komputerowy będzie w stanie zaalarmować w sytuacji niebezpieczeństwa lub ewentualnej awarii. Na bieżąco możemy wszystkie te procesy monitorować, a dodatkowo system może zdalnie uruchomić odpowiednie procedury w razie zagrożenia.

3 Responses to Multimedia w rozrywce

Leave a Reply