Szukaj

Kalendarz

  October 2019
  M T W T F S S
  « Jan    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Nowoczesne technologie

  Nowoczesna technologia nierozerwalnie u większości z nas wywołuje jednoznaczne myśli dotyczące elektroniki i komputerów. Nie jest też niczym szczególnie odkrywczym w tezie głoszącej, że komputery podbijają naszą rzeczywistość w zastraszającym tempie i są obecne w każdej już dziedzinie życia społecznego. Dziś nie sposób już nawet przejść do porządku nad sytuacją, gdzie nie mamy możliwości korzystania z dobrodziejstw cyfryzacji. Służą nam one nie tylko do szeroko rozumianej rozrywki, ale też do pracy i nauki. Komputer to często podstawowe narzędzie robocze konieczne do funkcjonowania licznych gałęzi gospodarki. Nie można jednak o nowoczesnych technologiach oraz komputerach wyrażać się tylko pozytywnie, ponieważ jak wiele innych aspektów naszego życia i one niosą za sobą potencjalne zagrożenia. Najłatwiej jest to zaobserwować na pokoleniu, które dorastało będąc wychowanymi w obecności elektroniki.

  Pośród tej grupy możemy natrafić na jednostki mające duże kłopoty z komunikacją, samodzielnym postrzeganiem otaczającego ich świata czy też problemy z odręcznym pisaniem. Pełne oparcie na pracy przy komputerze może więc nieść za sobą wiele niepożądanych skutków. Wracając jednak do wykorzystania w życiu codziennym komputerów najczęściej mamy na myśli typową stację roboczą, ale istnieją przecież minikomputery. Pod tym właśnie pojęciem skrywa się naprawdę długa lista urządzeń, które mamy w swoich domach. Małe elementy komputera zawierają zarówno telewizory, pralki, lodówki, ale są one też i urządzeniach mobilnych np. smartfonach. Postęp techniczny w postaci miniaturyzacji przyczynił się do znacznego rozpowszechnienia układów elektronicznych w wielu miejscach oraz pod różną postacią. Nowoczesne technologie w znacznym stopniu przyczyniły się do globalnego wzrostu gospodarczego, a na dodatek pociągnęło to za sobą wykształcenie się nieznanych wcześniej sektorów gospodarki. Chyba żaden wytwór ludzkich rąk w tak błyskawicznym tempie nie zdominował naszego życia jak właśnie komputery i to w tylu różnych aspektach życia jednocześnie.

Programy do obróbki zdjęć

Nie każde zdjęcie niestety jest idealne, nie zawsze są warunki do zrobienia zdjęć w taki sposób jak byśmy tego chcieli. Dlatego istnieje możliwość obronienia sobie zdjęć a programach do odróbki zdjęć, przykładem jest Photoshop, który chyba zdominował rynek graficzny pod tym względem. Wszelkie profesjonalne agencje reklamowe mają w swoich pakietach oryginalne programy do obróbki zdjęć, na których przerabiają zdjęcia wykorzystywane następnie w reklamie. Programy do retuszu zdjęć mają wiele funkcji, pozwalają nie tylko dodać coś do zdjęcia, przyciąć, wyretuszować, ale także zmienić całkowicie wygląd elementów uchwyconych na fotografii. Wszystkie zdjęcia, które są obrabiane w programie do retuszowania zdjęć można sobie wydrukować po ich przerobieniu na papierze fotograficznym. Warto nauczyć się przerabiać zdjęcia w takich programach graficznych, pobawić się programami do obróbki zdjęć i grafiki.

Umiejętność działania w środowisku jakiegokolwiek programu do obróbki zdjęć będzie dobrze wyglądała w naszym CV. Programy graficzne służą nie tylko temu aby móc pobawić się z wyglądem niektórych elementów na zdjęciu, ale także pozwala na powiedzenie jakiegoś zdjęcia i doprowadzenie go do dobrej jakości, dzięki czemu możliwe jest zrobienie z niego plakatu na wielkie budynki znajdujące się na wieżowcach, można także zrobić sobie fototapetę do domu. Taka wielka tapeta to idealny prezent dla osoby, która jest nam bliska. Można na przykład podarować jej wielką fototapetę ze szczytem góry, którą ta osoba zdobyła, albo tez wydrukować wielkie zdjęcie miejsca, które ta osoba szczególnie lubi. Dlatego zastosowań programów do obrabiania zdjęć jest mnóstwo, mają one najróżniejsze zastosowanie. Osoba, która zajmuje się grafiką komputerową nie musi mieć specjalistycznego wykształcenia w tej dziedzinie, bo nie ma szkół, które byłyby w stanie wydać dyplom z tej dziedziny – technologie zmieniają się tak szybko, że tak naprawdę w tym zawodzie liczy się tylko i wyłącznie to co umiesz i to czy podążasz za zmianami.

Comments are closed.