Szukaj

Kalendarz

  October 2019
  M T W T F S S
  « Jan    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Nowoczesne technologie

  Nowoczesna technologia nierozerwalnie u większości z nas wywołuje jednoznaczne myśli dotyczące elektroniki i komputerów. Nie jest też niczym szczególnie odkrywczym w tezie głoszącej, że komputery podbijają naszą rzeczywistość w zastraszającym tempie i są obecne w każdej już dziedzinie życia społecznego. Dziś nie sposób już nawet przejść do porządku nad sytuacją, gdzie nie mamy możliwości korzystania z dobrodziejstw cyfryzacji. Służą nam one nie tylko do szeroko rozumianej rozrywki, ale też do pracy i nauki. Komputer to często podstawowe narzędzie robocze konieczne do funkcjonowania licznych gałęzi gospodarki. Nie można jednak o nowoczesnych technologiach oraz komputerach wyrażać się tylko pozytywnie, ponieważ jak wiele innych aspektów naszego życia i one niosą za sobą potencjalne zagrożenia. Najłatwiej jest to zaobserwować na pokoleniu, które dorastało będąc wychowanymi w obecności elektroniki.

  Pośród tej grupy możemy natrafić na jednostki mające duże kłopoty z komunikacją, samodzielnym postrzeganiem otaczającego ich świata czy też problemy z odręcznym pisaniem. Pełne oparcie na pracy przy komputerze może więc nieść za sobą wiele niepożądanych skutków. Wracając jednak do wykorzystania w życiu codziennym komputerów najczęściej mamy na myśli typową stację roboczą, ale istnieją przecież minikomputery. Pod tym właśnie pojęciem skrywa się naprawdę długa lista urządzeń, które mamy w swoich domach. Małe elementy komputera zawierają zarówno telewizory, pralki, lodówki, ale są one też i urządzeniach mobilnych np. smartfonach. Postęp techniczny w postaci miniaturyzacji przyczynił się do znacznego rozpowszechnienia układów elektronicznych w wielu miejscach oraz pod różną postacią. Nowoczesne technologie w znacznym stopniu przyczyniły się do globalnego wzrostu gospodarczego, a na dodatek pociągnęło to za sobą wykształcenie się nieznanych wcześniej sektorów gospodarki. Chyba żaden wytwór ludzkich rąk w tak błyskawicznym tempie nie zdominował naszego życia jak właśnie komputery i to w tylu różnych aspektach życia jednocześnie.

Obróbka zdjęć w reklamie

Grafika komputerowa ma szerokie zastosowanie w reklamie. Jest to nieodłączny element tworzenia filmów i obrazków reklamowych. Ogromne możliwości rozciągnęły się przed tą dziedziną techniki w momencie kiedy internet zaczął być bardziej rozpowszechniony i popularny. Wszystko co widzimy w mieście – reklamy, obrazki, billboardy są elementami stworzonymi komputerowo, praktycznie nie ma możliwości tworzenia czegokolwiek na papierze jeśli chodzi o reklamę. W każdej agencji reklamowej znajduje się informatyk oraz grafik, który łączy wizje osób wymyślających reklamy z rzeczywistością i nadaje im naturalny, komputerowy wymiar. Grafika komputerowa jest niezmiernie ważna, bo ludzie są wzrokowcami i właśnie poprzez oglądanie obrazów zdobywamy największy zakres materiału. Jednakże grafika komputerowa zostawia też wiele pułapek – często można się zagalopować i przedstawić obraz tak jak byśmy chcieli go wiedzieć, a nie tak jak on realnie wygląda.

Dlatego należy każdy projekt realizowany w grafice komputerowej na bieżąco rewidować i sprawdzać jak jego wygląd ma się do rzeczywistości. Jedno z podstawowych zadań, jakie stoi przed osobą, która zajmuje się grafiką komputerową i pracuje w reklamie to profesjonalna obróbka zdjęć wykorzystywanych w reklamach. Zdjęcia muszą być perfekcyjne i niekoniecznie chodzi o to aby pokazywały idealny świat czy idealne ciało, ale także aby zdjęcia miały jakiś wymiar. Jeśli nie stać cie na oddanie swojej firmowej strony internetowej do profesjonalnej agencji reklamowej, możesz skorzystać z darmowych programów do obrabiania zdjęć, programy te są dostępne w internecie. Istnieją także proste w obsłudze aplikacje, które może wykorzystywać każdy amator w celu obrabiania zdjęć. Dzięki programowi do obróbki zdjęć można w prosty sposób zrobić nie tylko ładny retusz, ale także można dodać świetne tło, wyciąć niepotrzebne lub zbędne elementy, jak również można dodać do zdjęcia inne elementy, komentarze oraz rysunki. Można także nakładać na siebie fotografie i je przycinać.

Comments are closed.