Szukaj

Kalendarz

  September 2019
  M T W T F S S
  « Jan    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  

Nowoczesne technologie

  Nowoczesna technologia nierozerwalnie u większości z nas wywołuje jednoznaczne myśli dotyczące elektroniki i komputerów. Nie jest też niczym szczególnie odkrywczym w tezie głoszącej, że komputery podbijają naszą rzeczywistość w zastraszającym tempie i są obecne w każdej już dziedzinie życia społecznego. Dziś nie sposób już nawet przejść do porządku nad sytuacją, gdzie nie mamy możliwości korzystania z dobrodziejstw cyfryzacji. Służą nam one nie tylko do szeroko rozumianej rozrywki, ale też do pracy i nauki. Komputer to często podstawowe narzędzie robocze konieczne do funkcjonowania licznych gałęzi gospodarki. Nie można jednak o nowoczesnych technologiach oraz komputerach wyrażać się tylko pozytywnie, ponieważ jak wiele innych aspektów naszego życia i one niosą za sobą potencjalne zagrożenia. Najłatwiej jest to zaobserwować na pokoleniu, które dorastało będąc wychowanymi w obecności elektroniki.

  Pośród tej grupy możemy natrafić na jednostki mające duże kłopoty z komunikacją, samodzielnym postrzeganiem otaczającego ich świata czy też problemy z odręcznym pisaniem. Pełne oparcie na pracy przy komputerze może więc nieść za sobą wiele niepożądanych skutków. Wracając jednak do wykorzystania w życiu codziennym komputerów najczęściej mamy na myśli typową stację roboczą, ale istnieją przecież minikomputery. Pod tym właśnie pojęciem skrywa się naprawdę długa lista urządzeń, które mamy w swoich domach. Małe elementy komputera zawierają zarówno telewizory, pralki, lodówki, ale są one też i urządzeniach mobilnych np. smartfonach. Postęp techniczny w postaci miniaturyzacji przyczynił się do znacznego rozpowszechnienia układów elektronicznych w wielu miejscach oraz pod różną postacią. Nowoczesne technologie w znacznym stopniu przyczyniły się do globalnego wzrostu gospodarczego, a na dodatek pociągnęło to za sobą wykształcenie się nieznanych wcześniej sektorów gospodarki. Chyba żaden wytwór ludzkich rąk w tak błyskawicznym tempie nie zdominował naszego życia jak właśnie komputery i to w tylu różnych aspektach życia jednocześnie.

Nie każdy się zna

image Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że nie każdy będzie się znał. Jakoś można to na swój sposób wszystko zrozumieć. Grafika jest kwestią wyuczenia się. Wiadomo, że na początku nie każdy będzie wiedział o co chodzi. Tak wiele może od nas zależeć i na tak wiele możemy sobie pozwolić. Chyba można to wszystko jakoś zrozumieć i znaleźć na to jakiś sposób. Wiele będzie od nas zależało. Na wiele z tym wszystkim możemy sobie pozwolić. Nikomu nie trzeba tego wszystkiego tłumaczyć. Ludzie mają swoje opcje i ludzie mają swoje prawa. Wiele będzie dla nas. Chyba mamy tego świadomość. Nie każdy się zna na profesjonalnej grafice komputerowej. Ale nie jest to konieczne, aby móc z tego wszystkiego korzystać. Będzie to tylko i wyłącznie naszą opcją. My będziemy sami wybierali co będzie dla nas ważne. Jakoś przecież można się tym wszystkim zainteresować, jeśli tylko chcemy. Nie ma z tym najmniejszych kłopotów. Każdy z nas może mieć wiele swoich kwestii. Nie ma na pewno w tym nic złego. Nie trzeba się znać i koniec.

Comments are closed.