Szukaj

Kalendarz

  October 2019
  M T W T F S S
  « Jan    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Nowoczesne technologie

  Nowoczesna technologia nierozerwalnie u większości z nas wywołuje jednoznaczne myśli dotyczące elektroniki i komputerów. Nie jest też niczym szczególnie odkrywczym w tezie głoszącej, że komputery podbijają naszą rzeczywistość w zastraszającym tempie i są obecne w każdej już dziedzinie życia społecznego. Dziś nie sposób już nawet przejść do porządku nad sytuacją, gdzie nie mamy możliwości korzystania z dobrodziejstw cyfryzacji. Służą nam one nie tylko do szeroko rozumianej rozrywki, ale też do pracy i nauki. Komputer to często podstawowe narzędzie robocze konieczne do funkcjonowania licznych gałęzi gospodarki. Nie można jednak o nowoczesnych technologiach oraz komputerach wyrażać się tylko pozytywnie, ponieważ jak wiele innych aspektów naszego życia i one niosą za sobą potencjalne zagrożenia. Najłatwiej jest to zaobserwować na pokoleniu, które dorastało będąc wychowanymi w obecności elektroniki.

  Pośród tej grupy możemy natrafić na jednostki mające duże kłopoty z komunikacją, samodzielnym postrzeganiem otaczającego ich świata czy też problemy z odręcznym pisaniem. Pełne oparcie na pracy przy komputerze może więc nieść za sobą wiele niepożądanych skutków. Wracając jednak do wykorzystania w życiu codziennym komputerów najczęściej mamy na myśli typową stację roboczą, ale istnieją przecież minikomputery. Pod tym właśnie pojęciem skrywa się naprawdę długa lista urządzeń, które mamy w swoich domach. Małe elementy komputera zawierają zarówno telewizory, pralki, lodówki, ale są one też i urządzeniach mobilnych np. smartfonach. Postęp techniczny w postaci miniaturyzacji przyczynił się do znacznego rozpowszechnienia układów elektronicznych w wielu miejscach oraz pod różną postacią. Nowoczesne technologie w znacznym stopniu przyczyniły się do globalnego wzrostu gospodarczego, a na dodatek pociągnęło to za sobą wykształcenie się nieznanych wcześniej sektorów gospodarki. Chyba żaden wytwór ludzkich rąk w tak błyskawicznym tempie nie zdominował naszego życia jak właśnie komputery i to w tylu różnych aspektach życia jednocześnie.

Grafik komputerowy

Graficy komputerowi zazwyczaj nie mają żadnego problemu ze znalezieniem dla siebie pracy. Jeśli są dobrzy w tym co robią, to nie będzie dla nich żadnym problemem znaleźć sobie zatrudnienie w reklamie czy w jakiejkolwiek innej branży, która czerpie z grafiki komputerowej. Grafika komputerowa ma szerokie zastosowanie w reklamie ze względu na to, że reklama posługuje się głównie obrazem jako środkiem przekazu bardzo łatwo trafiającym do od odbioru przez człowieka. Dlatego dobrze wykona grafika komputerowa to dla reklamy rarytas, a dobry grafik komputerowy jest zazwyczaj sowicie wynagradzany, dlatego po prostu opłaca się być dobrym w tym co się robi. Grafika komputerowa znajduje zastosowanie głównie w reklamie internetowej, jednakże istnieje także szeroka gałąź przemysłu dla grafików, którzy mogliby znaleźć swoje miejsce pracy w agencjach reklamowych tworzących głownie reklamy w gazetach lub billboardy. Jednakże promocja reklamowa w internecie stwarza takie możliwości, o jakich forma papierowa może tylko pomarzyć.

Grafika komputerowa w reklamie internetowej musi spełniać znacznie więcej funkcji niż tradycyjne formy reklamowania. Po pierwsze, reklama internetowa musi być reklamą, która zachęca człowieka, w tym wypadku odbiorcę reklamy, do skomunikowania się z nadawcą. Odbiorca musi zacząć mieć motywację do tego aby wejść na profil reklamodawcy i znaleźć tam aktywnie miejsce dla siebie, znaleźć informacje o produkcie, a także musi taki odbiorca chcieć dalej uczestniczyć w pewnej sztuce, jaką jest dobrze zaprojektowany system komunikacji między producentem a odbiorcą. Grafika komputerowa w reklamie więc ma niebagatelne zadanie zmuszenia odbiorce reklamy do aktywnego wejścia w świat, jaki reklama prezentuje – w świat marki oraz wartości, jakie ta marka ze sobą niesie. Dlatego ważne jest, aby grafik komputerowy, który znalazła zatrudnienie w reklamie wiedział nie tylko jak tworzyć taką grafikę, ale także powinien umieć rozumieć potrzeby odbiorców, którzy mogliby ewentualnie zainteresować się jego wytworami.

Comments are closed.